Tulokset

Tulokset

HARJOITUSESTEKILPAILUT 28.4.2019

Luokka 1: puomiluokka - 40 cm arv. kaikki radat palkitaan

Linnea Leivo - Caruso LovR 0vp; Ilse Lehtinen - Rosita LovR 0vp; Stella Lillberg - Nebo Rolette LovR 0 vp; Leonie Pihlflykt - Sylvana II POM 0vp; Matilda Lindfors - Bergviks Charma LovR 4 vp.

Luokka 2: 50-60 cm arv. A 0.0. Clear Round

Pia Boman - Azucarada LovR 0/49,40; Pinja Wallen - Rellekas LovR 0/50,73; Marie Saarinen - Plutoonium LovR 0/ 54,03; Matilda Lindfors - Bergviks Charma LovR 0/57,0;  Stella Lillberg - Nebo Rolette LovR 0/58,17; Ella Widlund - Enessy LovR 0/61,0; Linnea Leivo - Caruso LovR 0/64.11; Linnea Leivo - Pikku-Sisko LovR 0/65,14; Leonie Pihlflykt - Sylvana II POM 0/66,52; Wilma Päivinen - Dake Dalave LovR 0/71,75; Linnea Leivo - Veks LovR 7/91,86; Mervi Lautiainen-Malmberg - Simply Night LovR 0; Jenny Widlund -Rosita LovR hyl.; Janna Nyström - Arthur hyl.; Samira Blomqvist - Solranda Belissa POM hyl.

Luokka 3: 70 cm arv. viestiesteratsastus

1. Viivi Vuojärvi - Wiljame LovR ja Lina-Lotta Kavander - Rolex POM 0/70,7. 2. Madeleine Forsström - Vannas LovR ja Lida Haddas - Kahera L LovR  4/93,9. 3. Mervi Lautiainen-Malmberg - Simply Night LovR ja Georg Haddas - Zelibo LovR 4/119,2. 4. Ina Widlund - Veks LovR ja Cilla Helenius -Grosetto LovR 4/93,9. 5. Nita Krogars - Envalds Safira LovR ja Sandra Viiol - Tupla-Senni LovR 8/101,5. 6. Karoliina Äyräväinen - Vanilla Ninja LovR ja Jenny Uutinen - Roosa II LovR 12/158,69. Linnea Leivo - Pikku-Sisu LovR ja Noora Leivo - Enessy LovR hyl.

Luokka 4: 80 cm arv. ihanneaikaratsastus

1. Nita Krogars - Edinburg LovR 0/71,8 2. Karoliina Äyräväinen - Vanilla Ninja 4/119,2, 3. Peik Lind - Calmee LovR hyl.

Luokka 5: 80 cm - vapaavalintainen  korkeus arv A.2.0

 Lida Haddas - Kahera Hl LovR 0/ 71,35; Peik Lind - Calmee LovR 0/ 71,7;  Sandra Viiol - Tupla-Senni LovR 4/53,5.

90 cm
Nita Krogars - Edinburg LovR 8/53,5; Madeleine Forsström - Vannas LovR 12/74,3 

100 cm
Georg Haddas - Zelibo LovR 0/45,7 

110 cm
Marie Saarinen - Plutoonium LovR 4/69,2.














KOULUKILPAILUT 7.10.2018 

 Luokka 1: Helppo C:1. 2000 
1. Johanna Pethman – Windy Day WRF 126,0 63,00% 
2. Malena Haddas – Envalds Safira LovR 124,0 62,00% 

Lida Haddas – Kahera HL LovR 123,5 61,75%, Lina-Lotta Kavander – Rolex POM 120,5 60,25%, Leeni Valja – Kleiner KiHaRat 119,0 59,50%, Lotta Räty – Mozzarassi Bounce LovR 113,0 56,50%, Ella Kansikas – Kiviharju Sun Shine KiHaRat 102,0 51,00%, Mia Grönstrand – Reeder LovR 97,5 48,75% 

 Luokka 2: Helppo B, K.N.Special 2009 
1. Aliina Halme – Charon 03 Skara 167,0 66,80% 
2. Viivi Vuojärvi – Argentina POM 159,0 63,60% 
3. Heidi Mänttäri – Clayton Skura 158,0 63,20% 

Helena Heinonen – Tikker II LovR 157,5 63,00%, Hanna Karvinen – Carisma V LovR 155,5 62,20%, Lina-Lotta Kavander – Windy Day POM 155,5 62,20%, Viivi Vuojärvi – Wiljame POM 153,0 61,20%, Peppi Lampila Zagal XLVII KOR 152,5 61,00%, Milli Heiniemi – Tähti-Viljo Kopse 150,5 60,20%,  Enneli Forsström – Harald Hirnakka LovR 149,5 59,80% 

 Luokka 3: A-merkin kouluohjelma 2006 
1. Jenny Uutinen – Roosa II LovR 173,0 64,074% 
2. Aliina Halme – Charon 03 Skara 172,0 63,704% 

Heidi Mänttäri – Clayton SKura 164,0 60,741%, Saija Nurmi – Groza POM 158,5 58,704%, Nita Kogars – Dalco B LovR 157,5 58,333%, Nita Krogars – Da Vida 2201 LovR 155,0 57,407%, Minni Heiniemi – Eida SWE Kopse 153,5 56,852%, Jonna Honkanen – Grosetto LovR 139,0 51,481%  


ESTEKILPAILUT 30.9.2018 

 Luokka 1: 40cm arv. A.0 
 1. LinneaLeivo–Pikku-Sisko 0 
 1. WilmaPäivninen–Dake-Dalave 0 

 Luokka 2: 60cm arv. 367 (A2/A2) 
1. Enneli Forsström – Harald Hirnakka 0-0 31:50 
2. Sanda Viiol – Tupla-Senni 0-0 36:80 
3. Viivi Vuojärvi – Argentina 0-0 39:14 

Lumia Timonen – Braith Poeme 0-0 39:50, Charlotte Suonsaari – Bimlis Mysak 0-0 42:53, Linnea Leivo – Pikku-Sisko 0-0 49:40, Nina Sund – Sir Saffian 0-0 49:52, Ina Wilund – Veks 0-3 62:82, Mervi-Lautiainen-Malmberg – Simply Night 4 57:87,  Nita Krogars – Envalds Safira 4 61:65, Minni Heiniemi – Glitra Foss F 4 74:59, Kirsi Kiviranta – Fanta 6 80:00 

Luokka 3: 80cm arv. 367 (A2/A2) 
1. Lumia Timonen – Braith Poeme 0-0 43:28 
2. Lina-Lotta Kavander – Rolex 0-4 33:36
 
 Mervi-Lautiainen-Malmberg – Simply Night 4 61:65, Enneli Forsström – Harald Hirnakka 4 63:15, Minni Heiniemi – Glitra Foss F 8 63:84 

Luokka 4: 90cm arv. A.0 
 1. JohannaLuoma–Nisos 0 
 Viivi Vuojärvi – Rolex 4   

Sunnuntai 27.5.2018 Harjoituskoulukilpailut

Luokka 1. Helppo C:1 2000 K-supermarket Loviisa
 
1. Mervi Lautiainen-Malmberg - Pardon 131.5/65.8% 
2. Julia Silmäri – Harald Hirnakka 124/62.0%

Jenna-Riina Ylimys – Anton Fasett 122.5/61.25%, Mervi Lautiainen-Malmberg – Prince Alfres/ 49.75%, Jenny Widlund – Heroina III hyl. 

Luokka 2. Helppo B K.N.Special 2009 K-supermarket Loviisa 

1. Karoliina Äyräväinen – Roosa II 161.5/64.6% 
2. Marie Saarinen – Plutoonium 157/62.8% 

Minni heiniemi – Grosetto 155/62.0%, Sofia Lindroos – Hagelund’s Å´hoj 155/62.0%, Hanna Karvinen – Carisma V 153/61.2%, Milli Heiniemi – Zelibo 147/58.8%, Jenna-Riina Ylimys – Anton Fasett 144/57.6% 

Luokka 3. A-merkin kouluohjelma vain 1 osallistuja, ei sijoittuneita 
Esma Haddas – Dalco B 182/67.41% 

Sunnuntai 3.6 2018 Harjoitusestekilpailu 

Luokka 1 40 cm A.0 Clear round 

1. Ella Widlund – Enessy 0 
1. Mervi Lautiainen-Malmberg – Prince Alfred 0 
1. Rowalds Zoyara – Janna Nyström 0 
1. Lida Haddas – Kahera HL 0 

Esma Haddas – Valon Gloria 4

Luokka 2 50 cm 367.1 (A2/A2) 

1. Mervi Lautiainen-Malmberg - Simply Night 0-0 

Linnea Leivo – Pikku-Sisko hyl., Pinja Wallen – Veks hyl. 

Luokka 3 60 cm 367.1(A2/A2) 

1. Mervi Lautiainen-Malmberg – Simply Night 0-0 38,34 
2. Ina Widlund – Veks 4 73,22 

Samira Blomqvist - Solandra Belissa 4 78,0, Linnea Leivo – Pikku-Sisko hyl., Elin Englund – Hagelunds Aragon hyl., Lumia Timonen – Braith Poeme hyl. 

Luokka 4 70 cm 367.1(A2/A2) 

1. Lina-Lotta Kavander – Rolex 0-0 27.63 
2. Viivi Vuojärvi – Wiljame 0-0 32.77 

Minni Heiniemi – Grosetto 0-0 37.91, Lumia Timonen – Braith Poeme 0-0 40.37, Peik Lind – Heroiina III 0-0 40.93, Julia Silmäri – Harald Hirnakka 0- hyl., Serafima Teperi – Enessy 4 64.08 

Luokka 5 80 cm 367.1(A2/A2) 

Milli Heiniemi - Grosetto 0-0 34,57, Jenny Widlund – Heroiina III 0-0 44.55 

Luokka 6 90 cm – 110 cm 367.1(A2/A2) 

1. Esma Haddas – Zelibo 0-0 27,60 
2. Madeleine Forsström – Vannas 0-0 28,73 
3. Nita Krogars – Dalco B 0-0 31,76 

Marie Saarinen – Plutoonium 0-0 32,88, Georg Haddas – Reliikvia II 0-4 30.0, Emma Kinnunen – Olivia II 4 62.03 
hallitus@loviisanratsastajat.fi
Copyright ©2018 Loviisan Ratsastajat ry - Lovisa Ryttare rf , All Rights Reserved.

Muita hyödyllisiä linkkejä / Andra användbara länkar